+ Yorum Gönder
Biyografi ve Ünlü Erkek Sanatçı Biyografileri Bölümünden Auguste Rodinin Hayatı Kimdir? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. Fashion
  Bayan Üye


  Auguste Rodinin Hayatı Kimdir?

  Auguste Rodinin Hayatı Kimdir? Forum Alev
  Hayatı 1848 yılında Rodin, Fréres de la Doctrinee Chrétienne adlı okula kabul edilir. 1850'de okulu bırakıp çizim yapmaya başlayan Rodin 1855'te Heykel çalışmalarına başlar. Yedi yıl sonra 25 yaşındakı kız kardeşi Maria’nın ölümü onu çok etkiler ve rahip adayı olmak üzere Péres du Trés Saint Sacrement’e kaydolur.
  1864'te Musée d’Histoire Naturelle’de heykeltraş Barye’nin kursuna katılır. Carrier-Belleuse ile dekoratif işler üzerine çalışmaya başlar. Terzi Rose Beuret ile tanışır ve ona işlerinde yardımcı olur. "Kırık Burunlu Adam" adlı çalışması salon tarafından reddedilir.
  Rodin ve Rose’un oğlu, Auguste-Eugéne Beuret 1866'da doğar. 1870 yılında Fransa ve Prusya arasında savaş başlaması ile Carrier-Belleuse sayesinde Belçika’ya gider ve orada Carrier-Belleuse ile beraber Belçika Borsası’nın dekorasyonu üzerinde çalışırlar. 1873 Antoine-Joseph van Rasbourg ile ortak olur. Carrier-Belleuse’un Paris’e dönmesiyle, ortak çalışmaları sona erer.
  Gezmek üzere 1876 yılında gittiği İtalya’da kalır. Floransa’da Michelangelo üzerine incelemeler yapar. Mağlup adı altında, Tunç’un Çağı (1877) adlı çalışmasını Cercle Artistique, Brüksel’de ve daha sonra Paris Salon’unda, 1870 savaşını anmak üzere sergiler. İnsan üzerinden birebir alçı yapmakla suçlanır, ancak meslektaşlarının verdiği ifadelerle temize çıkar.
  Fransız hükümeti, Tunç’un Çağı’nı satın alır (1880) ve Rodin’in tamamlaması 40 yıl süren, Cehennemin Kapıları’nı sipariş eder. 1887 yılında Rodin, Légion d’honneur tarafından şovalye ilan edilir.

 2. Alev
  Özel Üye

  Auguste Rodinin Hayatı Kimdir? Makalesine henüz yorum yazılmamış. ilk yorumu siz yapın


Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi