+ Yorum Gönder
Örgü Dantel ve Anlatımlı ve Resimli Örgü Tarifi Bölümünden Örgü Fermuarlı Yelek Modeli ve Yapılışı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. RüzgarGülü
  Bayan Üye


  Örgü Fermuarlı Yelek Modeli ve Yapılışı

  Örgü Fermuarlı Yelek Modeli ve Yapılışı Forum Alev
  Örgü Fermuarlı Yelek Modeli ve Yapılışı

  ÖN :
  48 ilmek başlanacak. İlmekler 7 pirinç 6 düz 7 pirinç 6 düz 7 pirinç 6 düz 9 pirinç şeklinde dizilecek. 9 pirinçli olan kısımlar ön kenara gelecek. Pirinçli ilmekler aynı şekilde örülmeye devam ederken 6 düz ilmekler de her 6 sırada bir 3 ilmeğe 3 ilmek saç örgüsü yapılacak. Örgü boyu 14 cm olduğunda tek yandan 2 ilmek içeriden artışlara başlanacak. Her 32 sırada bir iki kere 1’er ilmek artış yapılacak. Beden boyu 36 cm’de kol evi oyuğu için iki kere 4 bir kere 3 bir kere 2 bir kere 1 ilmek kesilip örgüye devam edilecek. Beden boyu 48 cm’de ön yaka oyuntusu için yaka kenarından bir kere 6 bir kere 4 bir kere 3 bir kere 2 üç kere 1 ilmek kesildikten sonra omuzda kalan ilmekler de iki kere 9 ilmek olarak kesilip ön parça bitirilecek.
  ARKA :
  91 ilmek başlanacak. İlmekler 7 pirinç 6 düz 7 pirinç 6 düz 9 pirinç 6 düz 9 pirinç 6 düz 9 pirinç 6 düz 7 pirinç 6 düz 7 pirinç olarak dizildikten sonra 6 düz ilmek ön parçalarda olduğu gibi saç örgüsü yapılarak örgüye devam edilecek. Örgü boyu 14 cm olduğunda yanlardan 2 ilmek içeriden artışlara başlanacak. Toplam iki kere 1’er ilmek artış yapılacak ve artış araları 32 sıra olacak. Beden boyu 36 cm’de kol evi oyuğu için iki kere 4 bir kere 3 bir kere 2 bir kere 1 ilmek kesilerek örgüye devam edilecek. Beden boyu 54 cm’de omuzlar iki kere 9 ilmek olarak kesilirken aynı anda arka yaka ortasından 15 ilmek yanlardan bir kere 8’er ilmek kesilip arka parça da bitirilecek.
  YAKA :
  Tüm yaka etrafına 81 ilmek takılıp başlara 3 ilmek pirinç gelecek şekilde aralar 3 düz 3 pirinç olarak ilmekler dizilip lastik kısım 14 cm örülerek ilmekler kesilecek yaka içe katlanıp dikilecek.
  KOL BANDI :
  69 ilmek başlanacak. İlmekler 3 pirinç 3 düz 3 pirinç olarak dizilip 8 sıra örüldükten sonra ilmekler kol evi etrafına dikilecek. 2. Alev
  Özel Üye

  Örgü Fermuarlı Yelek Modeli ve Yapılışı Makalesine henüz yorum yazılmamış. ilk yorumu siz yapın


Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
önden fermuarlı yelek modelleri,  onu fermuarli orgu yelek modelleri,  orme fermuarli bayan yelegi
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi